Milan mposht në fund Crotonen, del në vendin e dytë (VIDEO)

Milan e ka mposhtur mezi Crotonen, për të dalë në vendin e dytë të tabelës në Serie A.

04/12/2016 14:30

Skuadra kuqezi fitoi 2:1, falë një goli të minutave të fundit.

Diego Falcinelli dërgoi mysafirët në epërsi, por shifrat i barazoi Mario Paslac.

Në fillim të pjesës së dytë, Mbaye Niang pati rast të shënojë për 2:1, por e huqi penalltinë.

Megjithatë, katër minuta para fundit, Gianluca Lapadula shënoi golin e dytë dhe të fitores për Milanin.

Me këtë fitore, Milan del në vendin e dytë me tri pikë më shumë se Roma (e cila luan ndaj Lazios në 15:00), dhe katër më pak se Juventus.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.