Messi “bukurosh”, ja ku pozicionohet në renditjen e fytyrave më të bukura në botë – Lajmi.net
Messi “bukurosh”, ja ku pozicionohet në renditjen e fytyrave më të bukura në botë
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 15:37, 11 January 2019
Lionel Messi përveç që shkëlqen me topin, ka filluar të konsiderohet edhe prej më të bukurve.

Argjentinasi deri vonë është konsideruar prej lojtarëve që është më pak tërheqës.

Por, viteve të fundit, asi i Barcelonës ka shkurtuar flokët, ka rritur mjekrën dhe është ngjitur diçka më lartë në pozitat e më të bukurve, sipas kritereve të caktuara nga njerëz të panjohur.

“Mundo Deportivo” shkruan se Messi renditet i 98-ti nga 100 fytyrat më të bukura në botë, transmeton lajmi.net.

Duket se argjentinasi ka fituar çdo trofe të mundshëm, përveç atyre me skuadrën kombëtare dhe tashmë po kujdeset për pamjen e tij.

Kujtojmë se rivali i tij, Cristiano Ronaldo renditet diçka më lartë se Messi kur është puna për bukuri./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO