Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Megjithatë, Arsenal dhe Slavia Prague ndahen baras në “Emirates”

22:52 | 8 Prill 2021

Arsenal nuk arrin fitore ndaj Slavia Prague në fund.

Arsenali barazoi në fund ndaj Slavia Prague me mund të madh në një ndeshje dinamike, shkruan lajmi.net.

Gjatë gjithë ndeshjes, “The Gunners” ishin nën kontroll dhe patën raste por nuk mundën ti konkretizonin ato.

Gjatë fundit të ndeshjes, Nicolas Pepe shënoi gol, i cili erdhi nga banka rezervë për siguruar avantazhin skuadrës londineze.

Pepe shënoi në min (86’).

Por, Slavia Prague arriti të bëjë befasinë. Holes shënoi gol në min (90+4′) për të barazuar gjithçka në Emiratës.

Rezultati përfundimtar, Arsenal 1-1 Slavia Prague./Lajmi.net/