Meghan Markle me byzylyk me ‘sy të kaltër’ në dorë, nga kush po mbrohet dukesha?

19:58 | 12 Nentor 2021

Meghan Markle u shfaq në konferencën DealBook të New York Times e veshur tërësisht në të zeza me një byzylyk “Eye of Protection” të markës Mateos.

E përbërë nga ar 14 karatësh dhe smalt i lyer me dorë, aksesori i dukeshës së Sussex-it me diamantë pretendon se “largon energjinë e padëshiruar” dhe “tërheq vetëm energji të mira”, sipas faqes së internetit të Mateos.

Adhurues të tjerë të famshëm të markës, e cila është projektuar nga argjendari njujorkez Mattheë Harris, përfshijnë Michelle Obaman, Rihannan dhe Zendayan.

Përdorimi i aksesorëve për të mbajtur energjinë e keqe nuk është e re për Markle, e cila më parë është parë duke vendosur një varëse Edge of Ember dhe një gjerdan Alemdara Hamsa të stolisur në mënyrë të ngjashme me sy.

Ajo është gjithashtu një adhuruese e madhe e bizhuterive astrologjike dhe ka gjerdan me plejadë diamanti kushtuar dy fëmijëve të saj me Princin Harry, Archie 2-vjeçar dhe Lilibet 5-muajshe.

Byzylyku ​​i saj i ri Mateo dukej një zgjedhje e përshtatshme për diskutimin e saj në samitin e DealBook, gjatë të cilit Markle foli për anën e errët të mediave sociale, duke thënë se Instagram duhet të ketë një buton mospëlqimi në mënyrë që përdoruesit të mos përdorin komente “të këqija”.