Mbyllet pjesa e parë: Liverpool në avantazh minimal ndaj Leeds

18:20 | 12 Shtator 2021

Ka përfunduar pjesa e parë mes Leeds Unitedit dhe Liverpoolit.

“Reds” janë në epërsi me rezultat minimal 0 – 1, shkruan lajmi.net.

Ishte Mohamed Salah që realizoi golin e vetëm në këtë takim pas një asistimi të bukur nga Trent Alexander-Arnold (20′).

Ndërkohë, dy skuadrat kanë pasur edhe disa raste shënimi, por u mungoi finalizimi.

Kësisoj, kjo pjesë u mbyll me rezultatin 0 – 1./Lajmi.net/