Mbi 1 mijë e 700 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

9:23 | 9 Dhjetor 2021

policia-e-trafikut-ilustrim-1

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 1 mijë e 756 gjoba trafiku.

Gjatë kësaj periudhe, janë shqiptuar edhe 315 gjoba për mosrespektim të ligjit antiCOVID.

Ndryshe, në 24 orëshin e fundit janë arrestuar 35 persona dhe 20 janë dërguar në mbajtje.