Martial: Këta janë dy idhujt e mi

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Anthony Martial, i ka treguar dy futbollistët e preferuar të tij.

Sport

09/02/2016 23:04

Anthony Martial ka thënë se Ronaldo brazilian dhe Ronaldinho ishin idhujt e tij të fëmijërisë.

Ai tha se këta brazilian e inspiruan atë që të merrej me futboll.

“Vëllai imi ishte ai që më bëri të merrem me futboll. Po ashtu edhe Ronaldo dhe Ronaldinho. Këta dy brazilianë më inspiruan të merrem me futboll”, tha Martial për Inside United