Man Utd barazon me skuadrën nga liga e katërt

Manchester United befasioi duke luajtur pa gola në udhëtim te skuadra nga liga e katërt Cambridge United, në kuadër të xhiros së katërt në FA Cup.

Sport

23/01/2015 23:05

Cambridge United nuk lejoi të vërehej dallimi në 75 pozita mes tyre dhe Manchester Unitedit duke barazuar pa gola në ndeshjen e rrethit të katërt në FA Cup duke bërë që skuadrat të ndeshen sërish në Old trafford.

Skuadra nga League Two – liga e katërt – kërcënoi nga ndërprerjet në Abbey Stadium dhe Josh Coulson goditi jashtë portës nga afërsia.

Radamel Falcao zgjoi një pritje të bukur nga portieri i Cambridge, Chris Dunn, pas intervalit.

Robin van Persie po ashtu pati një mundësi të mirë, por Cambridge rezistoi. Adnan Januzaj luajti si titullar por as ai nuk arriti t’i kryejë punë Unitedit.