Man United 2:1 Leicester City, notat e lojtarëve – Lajmi.net
Man United 2:1 Leicester City, notat e lojtarëve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 23:08, 10 August 2018
Gjiganti anglez e ka hapur sot sezonin e ri në Premier Ligë, ku e ka mposhtur Leicester Cityn më rezultat 2-1.

Premier Liga sot ka hapur perdet dhe shou i ligës më të fortë në botë ka filluar me ndeshjen Manchester United – Leicester City.

United arriti shumë shpejt te goli pasi që në minutën e dytë u shkaktua penallti nga lojtarët e Leicester. Paul Pogba u tregua i saktë dhe shënoi për 1:0.

Luke Shaw në minutën e 83’ shënoi për 2:0.

Golin e vetëm për mysafirët e shënoi sulmuesi Jamie Vardy në minutën e 92’.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO