Man City arrin numrin e 100 golave këtë sezon në Premierligë

Manchester City ka arritur në numrin e 100 golave në Premierligë këtë sezon.

Sport

29/04/2018 16:10

Kampionët e Premierligës po zhvillojnë ndeshjen e xhiros së 36-të në udhëtim te skuadra e West Ham.

Skuadra e Guardiolas po e fiton 1:2 pjesën e parë, dhe goli i dytë ishte i 100-ti këtë sezon.

City këtë sezon mund të thyej rekordin e vendosur nga Pellegrini me 102 gola të shënuara në sezonin 2009/2010, ndërsa rekordin për më së shumti gola e mban Chelsea që po atë sezon kishte shënuar 103 gola./Lajmi.net/