Shqipëria humb në fund (VIDEO)

20:23 | 7 Shtator 2015

Shqipëria ka pësuar humbje nga Portugalia me rezultat 1:0. Golin e vetëm për portugezët e shënon Veloso me kokë. Edhe përkundër kësaj humbje Shqipëria akoma ka gjasa të mëdha për kualifikim në “EURO 2016”

90 + 2 – Shënon Portugalia. Miguel Veloso shënon me kokë

90 – 3 minuta lojë shtesë

86 – Inkuadrohet Bekim Balaj

80 – Eliseu parabolon Berishën por topi shkon jashtë, rast i qindpërqind për portugezët

75 – Cikalleshi godet transversalen

70 – Roshi në vend të Gashit

67 – Atmosferë fantastike në ‘Elbasan Arena’, tifozët brohorasin “duam fitore”

65 – Zëvendësim te portugezët, Quaresma në vend të Silva

54 – Zëvendësime te të dy kombëtaret. Cedric për Vierinha dhe Basha hyn në vend të Abrashit

51 – Cikalleshi gjuan, topi shkon pak mbi transversale

46 – Fillon pjesa e dytë

Mbyllet pjesa e parë

43 – Abrashi ndëshkohet me karton të verdhë

39 – Silva për pak sa nuk shënon, goditja shkon jashtë portës

27 – Berisha del nga porta dhe sërish e shpëton Shqipërinë

23- Karton i verdhë për Gjimshitin

23 – Lojtarët e Kombëtares po humbin shumë topa

13 – Ronaldo godet shtyllën

12 – Godet Ronaldo. mbron Berisha

Kastriot Tusha e intonon himnin shqiptar

Intonohen himnet kombëtare të të dyja shteteve.

Lojtarët dalin në fushë

http://goatd.net/118623/watch-albania-vs-portugal