Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Letra e Valverdes pas shkarkimit nga Barcelona

12:50 | 14 Janar 2020

Ernesto Valverde ka shkruar një letër të lamtumirës pas shkarkimit nga Barcelona.

Ernesto Valverde ka shkruar një letër me stil pas largimit të tij nga Barcelona.

55-vjeçari u shkarkua të hënën në mbrëmje, pavarësisht se Barcelona gjendet në krye të La Ligas, dhe menjëherë u zëvendësua nga ish-trajneri i Real Betis, Quique Setien.

“Të dashur tifozë të Barcelonës, koha ime si trajner i FC Barcelona ka marrë fund,” shkroi Valverde, transmeton lajmi.net.

“Kanë kaluar dy vjet e gjysmë intensive që nga fillimi. Në atë kohë unë kam shijuar disa momente të gëzueshme duke festuar fitore dhe trofe por edhe të tjerë që kanë qenë të vështira dhe të vështira. Sidoqoftë, mbi të gjitha do të doja të nxirrja në pah përvojën time me tifozët dhe afeksionin e treguar ndaj meje gjatë kohës sime si trajner”.

“Unë do të doja të falënderoja presidentin Josep Maria Bartomeu dhe Bordin e Drejtorëve që më dhanë mundësinë për trajner te skuadra e parë dhe besimin e tyre gjatë gjithë kësaj kohe. Do të doja të falënderoja të gjithë njerëzit me të cilët kam punuar në Klub për mbështetjen e tyre dhe se si më trajtuan gjatë dy sezoneve e gjysmë, veçanërisht ata që punojnë brenda dhe rreth ekipit të parë dhe me të cilët kam ndarë kaq shumë momente në Ciutat Esportiva dhe gjatë udhëtimeve larg”.

“Sigurisht, unë do të doja të falënderoja lojtarët për të gjitha përpjekjet e tyre që na kanë lejuar të pretendojmë së bashku katër trofe. Nga kjo ditë, u uroj atyre gjithë fatin në botë dhe gjithashtu trajnerin e ri Quique Setien. Të gjitha më të mirat për të gjithë. Visca Barca dhe Visca Katalonia ”. /Lajmi.net/