Lajmi i rremë nxjerr qytetarët e Tiranës në rrugë

23:51 | 22 Shtator 2019

Panik në Tiranë pas një lajmi të rremë në disa portale se mund të ketë tërmet në ora 23:30.

Një tërmet i rënë rreth orës 22:10 ka rikthyer edhe një herë frikën tek qytetarët.

Në sheshe kryesore të Tiranës qindra qytetarë kanë dalë jashtë banesave të tyre.

Lexo edhe: 

Tërmet në orën 23:30? – Ky është apeli i Ministrisë së Mbrojtjes

Sheshi “Nënë Tereza”, hapësira tek Stadiumi Dinamo dhe disa vende të tjera janë “pushtuar” nga qytetarët.

Portalet po frikësojnë dhe krijojnë panik tek qytetarët me “Fake News”.

“Tërmetet nuk parashikohen”, janë shprehur për Top Channel sizmologët.