Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Kosova fitoi ndeshjen e parë ndaj Çekisë, por mysafirët dominuan në statistika

10:19 | 14 Nentor 2019

Kosova luan sot ndeshjen vendimtare për kualifikimin në Kampionatin Evropian 2020, ku në Plzen do të përballet me Çekinë.

Çekët në takimin e parë në Prishtinë u zhgënjyen në rezultat, por treguan se janë një skuadër mjaft kompakte… të paktën kështu tregojnë statistikat.

‘Dardanët’ fituan me përmbysje (2:1) falë golave të Vedat Muriqit dhe Mërgim Vojvodas, anipse çekët shënuan me Patrick Schick fillimisht, shkruan lajmi.net.

Por dominimi i takoi padyshim mysafirëve, pavarësisht se nuk morën rezultat pozitiv.


Çekia gjithashtu është një ‘mur i vështirë’ për t’u thyer në ndeshjet vendase, pasi në katër ndeshjet e fundit zyrtare nuk ka asnjë humbje, përfshirë edhe fitoren ndaj Anglisë.

Se çfarë do të ndodhë sonte në Plzen mbetet të shihet, por besimi është i madh që Kosova mund ta prishë çdo parashikim dhe të dalë faqebardhë nga ‘Doosan Arena’. /Lajmi.net/