Klopp paralajmëron edhe një transferim

Jurgen Klopp ka thënë se nuk ka gjasa që Liverpooli të kërkojë të zgjidhë problemet e tyre të lëndimeve duke u futur në tregun e transferimeve këtë muaj. Reds aktualisht kanë një mori lëndimesh në ekip dhe vëmendja është kthyer në skuadrën e Klopp pas barazimit zhgënjyes me Fulhamin në fundjavën hapëse të sezonit në…

Sport

12/08/2022 13:45

Jurgen Klopp ka thënë se nuk ka gjasa që Liverpooli të kërkojë të zgjidhë problemet e tyre të lëndimeve duke u futur në tregun e transferimeve këtë muaj.

Reds aktualisht kanë një mori lëndimesh në ekip dhe vëmendja është kthyer në skuadrën e Klopp pas barazimit zhgënjyes me Fulhamin në fundjavën hapëse të sezonit në Ligën Premier.

Mesfusha, në veçanti, ka qenë subjekt i shumë debateve, me lojtarë si Thiago Alcantara, Alex Oxlade-Chamberlain dhe Curtis Jones, por Klopp ka përsëritur se Liverpool nuk do të detyrohet të bëjë një nënshkrim para mbylljes së afatit kalimtar.

“Jam i kënaqur me forcën dhe cilësinë e skuadrës sime, por ne kemi lëndime. Tani është një pyetje se sa kohë do të mungojnë lojtarët”, ka thënë fillimisht Klopp në konferencë.

“Ka zgjidhje të ndryshme. Njëri është tregu i transferimeve, por kjo ka kuptim vetëm për lojtarin e duhur”, përfundoi ai. /Lajmi.net/