KFF Mitrovica prezanton dy transferime nga Afrika e Jugut

18:04 | 2 Gusht 2020

KFF Mitrovica ka filluar të mendojë për edicionin e ardhshëm.

Skuadra mitrovicase që drejtohet nga Seidi Onbashi ka prezantuar dy përforcime të reja.

Bëhet fjalë për dy futbollistet nga Afrika e Jugut, mbrojtësen Zaniele Portia Nhlapho dhe sulmuesen Andisiwe Mgcoyi.

Edicionin e kaluar, të dy futbollistet ishin pjesë e Apollonisë së Fierit.

Ndryshe, së shpejti, KFF Mitrovica ka paralajmëruar edhe transferime tjera për të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve.

KFF Mitrovica e fitoi titullin e kampionit në futbollin e femrave edicionin e kaluar. /Lajmi.net/