Kërkesa e De Biasit për Ronaldon

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka shpjeguar pse votoi Cristiano Ronaldon në garë për Topin e Artë. Por, ai kërkon nga ylli i Real Madridit dhe Portugalisë të mos i shënojë gol skuadrës së tij.

Sport

13/01/2015 16:55

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi i dha pikë maksimale fituesit të Topit të Artë, Cristiano Ronaldo. Mirëpo, ai ka një kërkesë të veçantë për yllin e Real Madridit.

Ai shpreson se Ronaldo të mos i shënojë Shqipërisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2016.

“E votova Cristiano Ronaldon për ta fituar “Topin e Artë” sepse ai ka luajtur në mënyrë të mahnitshme në vitin e kaluar. Ishte fantastik. Por, shpresoj që ai të mos shënoj gol ndaj Shqipërisë”, ka thënë italiani për mediet shqiptare.

Njësoj si De Biasi, edhe kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana e ka votuar Ronaldon për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në botë.