Ka filluar tubimi i protestuesve në sheshin Zahir Pajaziti (Foto)

13:57 | 18 Prill 2015

Foto nga Arkiva

Në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, kanë filluar të mblidhen protestuesit pjesëmarrës në protestë e organizuar nga tri partitë opozitar VV, AAK dhe Nisma.

Protesta e organizuar nga opozita me moton “kundër kapjes së shtetit”, do të fillojë nga ora 14:00.

Në sheshin e “Zahri Pajaziti” para pak çastesh kanë mbërri edhe anëtarë e kryesisë së AAK-së.

11149294_10153203512520120_8590786570739062000_n

Mbledhen protestuesit, Foto: Bujar Tërstena

10409247_10153203513840120_1447022864230717036_n