Juventusi e nis mbarë sezonin e ri në Serie A – fiton bindshëm ndaj Sassuolos

Juventusi ka fituar ndeshjen ndaj Sassuolos. ‘Zonja e Vjetër’ fitoi 3:0 në ‘Allianz Arena’ ndaj Sassuolos, transmeton lajmi.net. Kështu duke nisur mbarë edicionin e ri në ligën italiane. Serinë e golave e hapi transferimi i këtij afati kalimtar, Angel Di Maria i cili shënoi një supergol në minutën e 26`. Nga pika e bardhë i…

Sport

15/08/2022 22:41

Juventusi ka fituar ndeshjen ndaj Sassuolos.

‘Zonja e Vjetër’ fitoi 3:0 në ‘Allianz Arena’ ndaj Sassuolos, transmeton lajmi.net.

Kështu duke nisur mbarë edicionin e ri në ligën italiane.

Serinë e golave e hapi transferimi i këtij afati kalimtar, Angel Di Maria i cili shënoi një supergol në minutën e 26`.

Nga pika e bardhë i saktë u tregua Vlahovic në minutën e 43` të takimit.

Pjesa e parë u mbyll 2:0 në favor të ‘Bianconerëve’.

Edhe në 45 minutat e tjerë u krijuan raste nga të dy ekipet, por ishte Juve që shënoi sërish.

Në minutën e 51` Vlahovic shëoni golin e dytë personal dhe të tretin në ndeshje.

Kështu Juventusi merr fitoren e parë në sezonin e ri të Serie A./Lajmi.net/