Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Johnson: Vetëm fitorja e konservatorëve do ta çojë vendin përpara

22:23 | 14 Nentor 2019

Kryeministri britanik, Boris Johnson ka vazhduar me premtimin e realizimit të Brexit-it në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 12 dhjetorit.

”Vetëm një fitore e Partisë Konservatore do të lejojë vendin të shkojë përpara”, theksoi kryeministri në një miting të madh elektoral në Midlands.

“Nëse kemi një shumicë në Parlament, mund të dalim dhe t’i japim fund lëmshit të krijuar”, shtoi ai./ATSH/