Ja katër kapitenët e Barcelonës

Andres Iniesta do ta mbaj shiritin e kapitenit në edicionin e ardhshëm te skuadra e Barcelonës.

Sport

04/08/2015 11:43

Ai do ta zëvendësojë bashkëkombasin e tij, Xavi Hernandez që përfundoi aventurën e tij shumë vjeçare me klubin katalunas.

Lionel Messi do të jetë zëvendës kapiten , kurse pas tij vijnë Sergio Busquets dhe Javier Mascherano.

Votimi është bërë në mënyrë sekrete nga skuadra dhe stafi i Barcelonës.