Të Infektuar: 10419

Të Shëruar: 6058

Të Vdekur: 341

Iu afrua bizonit më tepër se që duhet, 72-vjeçarja e pëson keq

17:37 | 5 Korrik 2020

Momenti kur bizoni i zemëruar sulmoi një grua 72-vjeçare dhe e hodhi atë 5 metra në ajër është kapur në kamera nga personat prezent të ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur në Parkun Kombëtar Yellowstone, pamjet e së cilës u kapën nga një familje tjetër që po bënte kamping, e cila shikoi me tmerr ndërsa krijesa sulmoi gruan që po përpiqej të bënte një foto, transmeton lajmi.net.

Siç bëhet e ditur, gruaja në Kaliforni mbeti e pavetëdijshme në bar dhe u dërgua më pas në spital.

Ndiqeni videon e mëposhtme për të kuptuar se çfarë ndodhi. /Lajmi.net/