Interi gjen zëvendësuesin afatshkurtër të Correas

Sport

21/01/2022 22:15

Interi po kërkon një marrëveshje me kosto të ulët për të përforcuar sulmin e tyre dhe ideja e Felipe Caicedo është shfaqur.

Sulmuesi ekuadorian kaloi katër vjet te Lazio nën drejtimin e trajnerit Simone Inzaghi dhe ai u bë një lojtar kyç për trajnerin italian. Në 139 paraqitjet e tij për Biancocelesti, Caicedo shënoi 33 gola, me një numër prej tyre fitues ose barazues të minutës së fundit.

Siç raportohet nga ‘La Gazzetta dello Sport’, Interi dëshiron të nënshkruajë një zëvendësues afatshkurtër për të dëmtuarin Joaquin Correa, i cili do të mungojë i dëmtuar për rreth 30-35 ditë dhe ata po mendojnë të blejnë Caicedo.

Sulmuesi 33-vjeçar ekuadorian, i cili aktualisht është i huazuar te Genoa nga Lazio, mund të nënshkruhet në një marrëveshje huazimi, duke përforcuar sulmin e Inzaghit për një kosto të ulët.

Caicedo ka luftuar për të bërë një ndikim në kryeqytetin e Ligurisë këtë sezon; lojtari ka shënuar një gol në tetë paraqitje në Serie A, duke humbur 12 ndeshje për shkak të lëndimeve të ndryshme të muskujve. /Lajmi.net/