Interi gjen pasuesin e Perisic

10:45 | 14 Nentor 2021

Interi po synon yllin e Atalantas, Robin Gosens si një zëvendësues të mundshëm për Ivan Perisic – sipas Tuttosport.

Kontrata aktuale e Perisic do të skadojë në qershor 2022 dhe atij nuk do t’i ofrohet një zgjatje.

Interi dëshiron që Gosens të jetë një ‘zikaltër’, por ata gjithashtu kanë një sy te Filip Kostic i Eintracht Frankfurt si një nënshkrim potencial alternativ.

Perisic ndërkohë është i hapur për t’u rikthyer në Bundesligë, por gjithashtu do të mirëpriste çdo ofertë nga kërkuesit e Premier Ligës. /Lajmi.net