Interi afër transferimit të Odriozolas

Interi kanë shfaqur interesim për transferimin e mbrojtësit të Real Madridit, Alvaro Odriozola. E ardhmja e Odriozolas është gjithnjë e më larg ‘Santiago Bernabeut’. Mbrojtësi nuk është pjesë e planeve të trajnerit, Carlo Ancelotti, andaj do të largohet nga Real Madridi. Sipas ‘Gazetta dello Sport’, Interi po e sheh Odriozolan si adekuat për të zëvendësuar…

Sport

05/08/2022 23:41

Interi kanë shfaqur interesim për transferimin e mbrojtësit të Real Madridit, Alvaro Odriozola.

E ardhmja e Odriozolas është gjithnjë e më larg ‘Santiago Bernabeut’.

Mbrojtësi nuk është pjesë e planeve të trajnerit, Carlo Ancelotti, andaj do të largohet nga Real Madridi.

Sipas ‘Gazetta dello Sport’, Interi po e sheh Odriozolan si adekuat për të zëvendësuar Denzel Dumfries, që pritet të largohet, transmeton lajmi.net.

Spanjolli ka kontratë me ‘Mbretërit’ deri në qershor të vitit 2024 dhe sipas ‘Transfermarkt’ vlerësohet me 12 milionë euro./Lajmi.net/