Inter nis bisedimet me Raspadorin

23:56 | 24 Qershor 2021

Klubi italian Inter ka shprehur interesim për sulmuesin Giacomo Raspadori.

Sipas gazetarit Ginaluca Di Marzio, Inter ka filluar kontaktet e para me Sassuolon për Raspadorin, transmeton lajmi.net.

Nerazzurët janë në kërkim të një sulmuesi për sezonin e ardhshëm, dhe në listën e tyre është edhe Raspadori.

21-vjeçari, sezonin e kaluar zhvilloi 28 paraqitje me fanellën e Sassuolos në të gjitha garat, duke realizuar gjashtë gola dhe tre asisitime.

Sulmuesi është duke marrë pjesë në “Euro 2020” me Kombëtaren e Italisë. /Lajmi.net/