Inter në avantazh pas një penalltie të dyshimtë nga ‘ndërhyrja’ e Hysaj

18:25 | 16 Tetor 2021

Inter dhe Lazio janë duke e zhvilluar duelin interesant të ditës së sotme në Serie A.

‘Nerazurët’ kanë kaluar në avantazh me anë të Ivan Perisic i cili realizoi nga pika e penalltisë.

Duhet theksuar se penalltia ishte tejet e dyshimtë nga ‘ndërhyrja’ e Hysajt në Barellan, në të cilën referi vendosi që megjithatë të jepet penallti për mysafirët.

I pagabueshëm ishte Perisic i cili realizoi golin në minutën e 12-të.

Për të parë momentin e penalltisë: VIDEO