Të Infektuar: 1123

Të Shëruar: 847

Të Vdekur: 30

Ibrahimovic vendos të mos pensionohet, ja ku e vazhdon karrierën

9:57 | 7 Prill 2020

Zlatan Ibrahimovic raportohet se ka vendosur të vazhdojë të luajë dhe mund të mbetet në Serie A edhe nëse nuk mund të arrihet një marrëveshje me Milanin.

Gazzetta dello Sport shkruan se suedezi nuk dëshiron ta përfundojë karrierën e tij pas një sezoni të papërfunduar ose një sezoni që do të jetë ndryshe nga mënyra se si jemi mësuar.

Milani dyshohet se po përpiqet të arrijë akord me 38-vjeçarin, i cili ka pasur një ndikim të madh te Rossonerët që nga kthimi i tij në janar, por gazeta zbulon se vetë lojtari po vlerëson të gjitha mundësitë, përcjell lajmi.net.

Drejtori i Përgjithshëm, Ivan Gazidis ka ulur pagat gjatë sezonit dhe Zlatan bëri një përjashtim.

Milan nuk është gati të flasë për të ardhmen me të, por largimi i ish drejtorit sportiv Zvonimir Boban mund të ketë bërë një ndryshim në marrëdhëniet e tyre.

Raporti pretendon se Ibrahimovicit i është ngulitur në kokë ajo që ndodhi në Milan, por nuk përjashton asgjë dhe klubet e tjera italiane do të jenë të gatshme nëse Milani nuk mund të paraqesë një projekt të përshtatshëm për superyllin. /Lajmi.net/