Heynckes thyen rekord në Ligën e Kampionëve

Jupp Heynckes ka arritur që t’i fitojë 12 ndeshje me radhë që kur erdhi në stolin e Bayernit.

Sport

04/04/2018 09:39

Trajneri i Bayern Munich, Jupp Heynckes ka ka arritur të kthej klubin gjerman aty ku duhet si në Bundesligë dhe në UEFA Champions League.

Heynckes ka pasur një super ecuri të tij si trajner në Champions që mori timonin e skuadrës bavareze.

Kjo ka bërë që ai të shpërblehet dhe të futet në histori të Championsit.

Trajneri gjerman ka arritur që t’i fitojë 12 ndeshje me radhë që kur erdhi në stolin e Bayernit.

Ky është rekord i gjermanit, i cili del para trajnerëve si: Sir Alex Ferguson, Ancelotti, Guardiola, Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho.