Goli i javës shënohet në çerekfinale të playoffit në Turqi

Skuadra e Eyupspor ka mposhtur minimalisht 1 me 0 kundërshtarët e çerekfinales së playoffit, Sakaryaspor. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi mesfushori i njohur turk, Alpaslan Ozturk në sekondat e fundit të vazhdimeve, shkruan Lajmi.net 29-vjeçari provoi nga distanca dhe shënoi një nga golat më të bukur të kësaj jave në Europë. Kjo…

Sport

26/05/2023 22:07

Skuadra e Eyupspor ka mposhtur minimalisht 1 me 0 kundërshtarët e çerekfinales së playoffit, Sakaryaspor.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi mesfushori i njohur turk, Alpaslan Ozturk në sekondat e fundit të vazhdimeve, shkruan Lajmi.net

29-vjeçari provoi nga distanca dhe shënoi një nga golat më të bukur të kësaj jave në Europë.

Kjo fitore e kualifikon skuadrën e Eyupspor në gjysmëfinale të playoffit për futje në Superligën e Turqisë. Ata tani do të luajnë kundër Bodrumspor dhe në rast se fitojnë, finalen e luajnë ndaj Pendikspor./Lajmi.net/