Të Infektuar: 71.908

Të Shëruar: 61.394

Të Vdekur: 1.634

Gjendet i vdekur një person në Novobërdë, dyshohet për vetëvrasje 

10:48 | 16 Janar 2021

Ilustrim

Një person ka raportuar në polici se gjyshi i tij ka kryer vetëvrasje.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 20:30 në lagjen Tanki Zabel në  Novobërdë.

Trupi i pa jetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se gjyshi i tij ka bërë vetëvrasje. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore dhe ekipi mjekësore i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës. Trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili rekomandon që hetimet të vazhdojnë”, thuhet në raport. /Lajmi.net/