Të Infektuar: 18.345

Të Shëruar: 15.198

Të Vdekur: 669

Gjashtë viktima dhe 535 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

20:00 | 15 Tetor 2020

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.445 teste, ndërsa janë regjistruar 535 raste të reja me COVID-19.

Sipas qyteteve në: Shkup-277, Kumanovë-17, Dibër-7, Shtip-22, Prilep-26, Tetovë-18, Strugë-8, Veles-10, Manastir-13, Ohër-4, Kavadar-4, Gostivar-5, Gjevgjeli-24, Strumicë-30, Kriva Pallankë-2, Radovish-6, Koçan-12, Probishtip-3, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-1, Vallandovë-5, Vinic-1, Dellçevë-1, Sveti Nikollë-9, Kërçovë-15, Resnjë-8, Negotin-5.

Instituti i Shëndetit Publik regjistron 168 pacientë të rikuperuar nga koronavirusi.

Gjashtë persona vdiqën në spital, pacientë nga Manastiri (66), Kumanova (57), Prilepi (72), Sveti Nikollë (69), Veles (67) dhe Negotinë (55).

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 22.170./Telegrafi