Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Gjashtë lojtarët më të dobët që kanë fituar Ligën e Kampionëve

16:00 | 29 Mars 2020

Ndonjëherë është më mirë të jesh me fat sesa të jesh lojtar i mirë.

Shumë lojtarë të shkëlqyeshëm kurrë nuk kanë arritur të fitojnë Ligën e Kampionëve, me legjenda të tilla si Gianluigi Buffon, Roberto Baggio dhe Ruud van Nistelrooy duke çuar të gjithë karrierën e tyre pa e marrë trofeun prestigjoz, transmeton lajmi.net.

Nga ana tjetër, disa lojtarë shumë më pak ndikues ishin me fat që të gjendeshin në vendin e duhur në kohën e duhur, dhe gjithmonë të kenë një histori mbresëlënëse për t’u thënë nipërve të tyre kur shikojnë prapa në karrierën e tyre.

Më poshtë hedhim një vështrim në gjashtë lojtarët më të këqij që kanë marrë medalje të artë në finalen evropiane në dhjetë vitet e fundit.

– Ryan Bertrand (Chelsea)
– Jose Bosingwa (Chelsea)
– Jeremy Mathieu (Barcelona)
– Kiko Casilla – (Real Madrid)
– Jese Rodriguez – (Real Madrid)
– Alberto Moreno – (Liverpool). /Lajmi.net/