Giroud shënon një gol të jashtëzakonshëm, në garë për ‘golin e vitit’

22:32 | 23 Shkurt 2021

Oliver Giroud ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm derisa po zhvillohet minuta e 75-të në sfidën midis Atletico Madrid dhe Chelsea.

Giroud arriti që përmes një gabimi nga mbrojtja e Atletico Madrid, të marrë topin dhe të shënojë në ‘gërshërë’ një super gol, shkruan lajmi.net.

Ai me këtë gol zhbllokoi edhe rezultatin e ndeshjes, pasi ishte i barabartë deri në minutën e 71-të.

Theksojmë se goli si mysafir vlen më shumë dhe kësisoj Blutë e Londrës kanë një avantazh të madh./Lajmi.net/