Gashi: S`jam njoftuar për lejim të hetimeve ndërkombëtare për vrasjen e Astritit

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi ka thënë se nuk është njoftuar nga askush se janë lejuar hetimet ndërkombëtare për Astrit Deharin.

Lajme

19/11/2016 21:00

Gashi e ka cilësuar vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, si vrasje, dhe sipas tij u lejua apo s`u lejua, hetime ndërkombëtare dhe të pavarura do të ketë.

Lexo më poshtë reagimin e plotë të Tomë Gashit:

“Ne cilesin e avokatit te familjes Dehari, une nuk jam njoftu nga askush se jan lejuar hetimet nderkombetate per rastin e vrasjes se Aktivistit te Levizjez VETEVENDOSJES Astrit Dehari, deshten apo nuk deshten, pranuan apo nuk pranuan, lejuan apo nuk lejuan,do te ket hetime nderkombetate dhe te pavarura.

Ekspertet e mjekesis ligjore,ne raportin e tyre nuk kane konstatuar askund, se asfiksia apo mbyllja dhe bllokimini i frymemarrjes me mjet te forte eshte vetlendim,dhe nuk kan then me asnji shkronje, asnji fjale , dhe asnji fjali se kemi te bejme me vetvrasje, askush pos kryeprokurorit Syle Hoxha kete nuk e ka thene, aj qellimisht , rastesisht, i porositur , apo nga mosdija, e tha fjalen e fundit te paren, sipas tij rasti eshte mbyllur me kaq”, shkruan ai në Facebook. /Lajmi.net/