Futbollisti spanjoll dënohet me 4 vite burg për abuzim seksual

Futbollisti i njohur spanjoll, Santi Mina ka pranuar dënimin nga gjykata e Almerias.

Sport

04/05/2022 10:30

Mina, i cili dikur luante me Valencian kurse tani mbron ngjyrat e Celta Vigo, është dënuar me katër vite burg, përcjell lajmi.net.

Këtë dënim e ka konfirmuar gjykata e Almerias, ku është gjykuar lojtari spanjoll.

Gjithçka ka të bëjë me një akuzë për abuzim seksual, për disa vepra që kanë ndodhur në vitin 2017, kur lojtari ishte pjesë e Valencias.

Ai po ashtu duhet të qëndrojë 500 metra larg viktimës për 12 vitet e ardhshme dhe duhet të paguajë një kompensim prej 50 mijë eurove.

Në proces gjyqësor me të ishte edhe David Goldar, i cili mori dënim më të rëndë. /Lajmi.net/