Furçë dhëmbësh elektrike – Lajmi.net
Furçë dhëmbësh elektrike
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 16:51, 16 April 2018
Tashmë do të kemi edhe një furçë elektrike.

Furça elektrike është me dritë dhe me anë të saj ajo i mbytë bakteret që gjenden në dhëmbët tonë.

Ka tre ngjyra të lehta. Drita blu thuhet të vrasë bakteret dhe zbardh dhëmbët me kalimin e kohës. Drita e kuqe duhet të rigjenerojë mishrat dhe të luftojë inflamacionin.

Drita e purpurt, një përzierje e dy ngjyrave të tjera të lehta, duhet të bëjë të dyja në të njëjtën kohë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO