Të Infektuar: 1083

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Formacioni i javës në Serie A

14:28 | 10 Nentor 2014

Disa nga lojtarët e Juventusit

Teksa janë luajtur dhe ndeshjet e fundit të kësaj jave në Serie A, goal.com ka publikuar dhe formacionin me lojtarët më të mirë në Kampionatin Italian të këtij vikendi.

Carlos Tevez dhe Fernando Llorente janë dy sulmuesit e Juventusit që shkëlqyen ne fitoren e lartë ndaj Parmës, dhe kështu kanë zënë vend në këtë formacion.

Pjanic dhe Keita shkëlqyen në fitoren e Romës kundër Torinos me rezultat 3-0, ndërsa Milani dhe Interi nuk kanë asnjë lojtarë në këtë listë pas formës së tyre të dobët.

Në portë është portieri i Udineses, Orestis Karnezis i cili ishte fenomenal në ndeshjen ndaj Palermos, duke pritur dhe një penallti në pjesën e dytë.

Formacioni: Karnezis, Lichtsteiner, Rugani, Koulibaly, Mario Rui, Keita, Pjanic, Pellissier, Dybala, Llorente, Tevez

Formacioni i javës në Serie A

13:16 | 27 Tetor 2014

Gonzalo Higuain

Lojtarët më të mirë gjatë javës së fundit të Serie A janë zgjedhur nga faqja më e madhe sportive goal.com

Goal.com sapo ka publikuar formacionin më të mirë të javës së fundit në Serie A, i cili transmetohet nga lajmi.net

Gonzalo Higuain ishte lojtari më i dalluar gjatë kësaj jave. Ai shënoi het-trik në fitoren e lartë të Napolit prej 6-2 kundër Veronas. Hamsik shënoi dy gola në këtë takim dhe është në formacion.

Antonio Di Natale ka shkëlqyer në fitoren e Udineses ndaj Atalantas, ndërsa Asamoah ishte lojtari më i dalluar te skuadra e Juventusit, në fitoren ndaj Palermos.

Portieri i Sampdorias Romero pati një performancë mbresëlënëse në barazimin e skuadrës së tij kundër Romas.

Formacioni 4-4-2

Formacioni i javës në Serie A

14:29 | 6 Tetor 2014

Pogba dhe Bonucci

Dje janë luajtur ndeshjet e fundit të javës së gjashtë në Serie A, e cila kaloi nën hijen e derbit Juventus-Roma, që krijoi shumë polemika. Më poshtë e keni formacionin më të mirë të jaëvs në kampionatin italian që është publikuar nga Goal.com.

Juventusi fitoi takimin ndaj Romës me rezultat të ngushtë prej 3-2, në një ndeshje e cila dha shumë polemika për vendimet kontraverse të gjyqtarit të takimit.

Milani ka shënuar fitore solide në ndeshjen kundër Chievos me rezultat 2-0, duke marrë tre pikë shumë të rëndësishme.

Interi është duke vazhduar me formën katastrofale, pasi tani është mposhtur si mysafir i Fiorentinës me rezultat të lartë prej 3-0.

Formacioni 4-4-4

Portier: Karnezis
Mbrojtës: Tomovic, Bonucci, Alex, Tonelli
Mesfushorë: Candreva, Tachtsidis, Keita, Cuadrado
Sulmues: Honda, Tevez

Formacioni i javës në Serie A

17:29 | 30 Shtator 2014

Carlos Tevez

Dje janë zhvilluar ndeshjet e fundit të javës së pestë në Serie A e cila ishte mjaft interesante dhe me emocione. Ja dhe formacioni i javës në kampionatin italian.

Juventusi dhe Roma kanë vazhduar të mbajnë bilancin e 100%, pasi edhe kësaj radhe kanë shënuar fitore.

Interi ka pësuar humbje shokuese kundër Cagliarit me rezultat 4-1 midis Giuseppe Meazzas, ndërsa Milani ka barazuar 1-1 me skuadrën e Cesenas.

Carlos Tevez po vazhdon të jetë vendimtar për skuadrën e tij, pasi kësaj radhe ka shënuar dy gola në fitoren e Juventusit  kundër Atalantas.

Formacioni 4-4-2

Portier: Viviano
Mbrojtës: Cavanda, Dainelli, De Vrij, Britos
Mesfushorë: Ibarbo, Ekdal, Parolo, Evra
Sulmues: Tevez,Djordjevic

Formacioni i javës në Serie A

12:55 | 22 Shtator 2014

Carlos Tevez dhe Paul Pogba duke festuar golin

Dje janë zhvilluar ndeshjet e fundit të javës së tretë në Serie A, ndërsa Goal.com ka shpallur formacionin më të mirë të kësaj jave, në kampionatin italian.

Java e tretë e Serie A përfundoi nën hijen e derbit të madh ndërmjet Milanit dhe Juventusit që përfundoi me fitore të biankonerëve, 0-1. Carlos Tevez ishte golashënuesi i vetëm në këtë takim.

Antonio Cassano realizoi dy gola në fitoren e skuadrës së Parmës, dhe për këtë arsye është në këtë formacion së bashku me sulmuesin argjentinas.

Roma arriti të shëojë fitore solide ndaj Cagliarit me rezultat 2-0, ndërsa Interi u ndal në barazim 1-1 me skuadrën e Palermos.

Formacioni 4-4-2

Portier: Perin
Mbrojtës: Maicon, Rugani, Danilo, Acerbi
Mesfushorë: Florenzi, Pogba, Kovacic, Kurtic
Sulmues: Cassano, Tevez