Formacionet zyrtare Lazio – Inter

17:08 | 16 Tetor 2021

Lazio dhe Interi do të zhvillojnë duelin interesant në kuadër të xhiros së tetë në Serie A.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Lazio (4-3-3): Reina; Marusic, Luiz Felipe, Patric, Hysaj; Milinkovic-Savic, Leiva, Basic; Felipe Anderson, Immobile, Pedro.

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Gagliardini, Dimarco; Dzeko, Perisic.

Inter pozicinohet e treta në tabelë me 17 pikë të mbledhura, me pesë fitore e dy barazime pas shtatë ndeshjeve të para të kampionatit, kurse Lazio gjendet aktualisht në pozitën e gjashtë me 11 pikë të mbledhura, duke pasur tri fitore, dy barazime dhe dy humbje. /Lajmi.net