Formacionet zyrtare: Barcelona – Real Betis

15:13 | 4 Dhjetor 2021

‘Blaugranët’ kërkojnë të marrin një tjetër fitore sonte.

Barcelona takohet me Real Betisin në ndeshjen që luhet nga ora 16:15, shkruan lajmi.net.

Barcelona zë vendin e shtatë me 23 pikë, kurse Betisi është e pesta me 27 sosh.

Barça ka filluar të përmirësohet me ardhjen e Xavi Hernandez në krye të ekipit, dhe sonte synojnë të marrin fitoren e radhës.

Në anën tjetër Betisi si një skuadër shumë e papërshtatshme do të mundohet të marrë të paktën një pikë nga ky duel.

Formacioni i Barcelonës: Ter Stegen; Dest, Araujo, Lenglet, Jordi Alba; Busquets, Nico, Gavi; Coutinho, Ez Abde, Memphis Depay

Formacioni i Real Betis: Rui Silva, Bellerín, Bartra, Víctor Ruiz, Álex Moreno; Guido Rodríguez, Guarded, Channels; Aitor Ruibal, Juanmi and Willian José /Lajmi.net/