Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Fitbit lëshon ndjekësin e aktivitetit Charge 4 me GPS të integruar

15:19 | 1 Prill 2020

Fitbit ka njoftuar gjeneratën e ardhshme të gjurmuesit të veprimtarisë Charge.

Charge 4 do të dalë në shitje në të gjithë botën më 15 prill dhe sjell disa karakteristika të reja mbi Charge 3, e cila u lansua në tetor 2018, raporton “Metro”, transmeton lajmi.net.

Karakteristika më e madhe e re është GPS në bord, do të thotë që ju mund të hartoni me saktësi drejtimin ose biçikletën tuaj pa pasur nevojë të lidhni gjurmuesin në një smartfoni.

GPS tani ka diçka që quhet “Active Zone Minutes” e cila përdor informacionin e rrahjeve të zemrës suaj për të shpërblyer më mirë aktivitetet.

Kompania thotë që ju mund të merrni njoftime gjatë stërvitjes tuaj kur ndryshoni zona në mënyrë që të mund të shtyni më fort ose shkallëzoni përsëri gjatë një stërvitje siç është e përshtatshme.

Nga pamja e jashtme, modeli i Charge 4 nuk ka ndryshuar nga brezi i mëparshëm. Që do të thotë se të gjitha rripat dhe ngarkuesit shtesë që përdoruesit mund të kenë grumbulluar do të vazhdojnë të punojnë. /Lajmi.net/