FIFA zbulon 10 golat më të bukur për çmimin ‘Puskas’

16:37 | 19 Gusht 2019

Zlatan Ibrahimovic, Lionel Messi dhe Andros Townsend, janë në mesin e 10 kandidatëve për çmimin prestigjioz ‘Puskas’, për vitin 2019.

FIFA ka zbuluar listën me dhjetë golat që konsiderohen më të mirët në 12 muajt e fundit.

Janë disa emra të njohur, por edhe gola të bukur që po konkurrojnë për këtë çmim të mirënjohur në futboll.

Në këtë listë figuron edhe Lionel Messi, me golin e shënuar kundër Real Betisit.

Matheus Cunha (RB Leipzig)

Juan Fernando Quintero (River Plate)

Zlatan Ibrahimovic (LA Galaxy)

Lionel Messi (Barcelona)

Ajara Nchout (Cameroon)

Fabio Quagliarella (Sampdoria)

Amy Rodriguez (Utah Royals)

Billie Simpson (Cliftonville)

Andros Townsend (Crystal Palace)

Daniel Zsori (Debrecen)

/Lajmi.net/