FFK hedh shortin për Ligën e Dytë

Sport

13/08/2019 16:38

Federata e Futbollit të Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur se është tërhequr shorti për edicionin e ri të garave në Ligën e Dytë, dhe në ligat e të rinjve.

Liga e Dytë e Kosovës, këtë sezon do të jetë unike e përbërë prej 16 skuadrave, e krijuar nga ekipet që në edicionin e fundit kanë përfunduar deri në vendin e tetë në dy grupet, A dhe B.

Njoftimi i plotë i FFK-së:

Sot në ambientet e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave në Ligën e Dytë, si dhe për Superligën dhe Ligën e Parë të Juniorëve dhe Superligën e Kadetëve. Në bazë të numrave të tërhequr nga përfaqësuesit e klubeve në javën e parë të këtyre ligave më 31 gusht e 1 shtator, takohen:

Liga e Dytë

Gjakova – Rilindja

A&N – Minatori

Dardanët – Behari

Kika – Dardania

Fushë Kosova – Galaksia

Bashkimi – Rahoveci

Vëllazëria – Lepenci

Dukagjini – Sharri

Superliga e Juniorëve

Liria – Feronikeli

Llapi – Vëllaznimi

Ferizaj – Gjilani

Trepça’89 – Ballkani

Besa – KEK-u

Prishtina – 2 Korriku

Ramiz Sadiku – Flamurtari

Drenica – Trepça

Liga e Parë e Juniorëve

Vushtrria – Dinamo

A&N – Roni-19

Drita – Uv Malisheva

Ulpiana – Elita

Istogu – Gjakova

Rilindja – Fushë Kosova

Superliga e Kadetëve

Llapi – Ferizaj

Besëlidhja – Prishtina

Lushta – 2 Korriku

Kurda – KEK-u

Ramiz Sadiku – Trepça’89

Liria – Gjakova

/Lajmi.net/