Të Infektuar: 1123

Të Shëruar: 847

Të Vdekur: 30

Faqja e L.K kujton ‘mrekullinë’ e Juninhos kundër Barcelonës

19:26 | 7 Prill 2020

Një pjesë e tifozëve, të cilët veçanërisht pëlqejnë golat nga gjuajtjet e lira, me siguri do të veçojnë Juninhon, si më të mirin.

Futbollisti legjendar brazilian kaloi ditët më të mira të karrierës së tij te Lyon, ekip ky që dominonte në Francë.

Lyon pati paraqitje të mira edhe në Ligën e Kampionëve, dhe golat e bukur të Juninhos nuk munguan.

Një gol shumë të bukur braziliani shënoi edhe kundër Barcelonës më 24 shkurt të vitit 2009, në ndeshjen e cila përfundoi 1:1.

Në këto ditë kur futbolli është pezulluar, faqja e Ligës së Kampionëve na kthen në kujtesë këtë mrekulli të Juninhos./Lajmi.net/