Eskalon situata para derbit Lazio-Roma, tifozët përleshen me policinë jashtë stadiumit

Janë shënuar incidentet e para në prag të derbit të madh të kryeqytetit italian mes Lazios dhe Romës. Tifozët e Romës janë përleshur me policinë italiane jashtë stadiumit “Olimpico”, njofton football-italia, transmeton lajmi.net. Apelet e policisë për qetësi janë hedhur poshtë nga tifozët e “Giallorossi” duke shkaktuar një përplasje mes tyre dhe pjesëtarëve të policisë.…

Sport

19/03/2023 17:59

Janë shënuar incidentet e para në prag të derbit të madh të kryeqytetit italian mes Lazios dhe Romës.

Tifozët e Romës janë përleshur me policinë italiane jashtë stadiumit “Olimpico”, njofton football-italia, transmeton lajmi.net.

Apelet e policisë për qetësi janë hedhur poshtë nga tifozët e “Giallorossi” duke shkaktuar një përplasje mes tyre dhe pjesëtarëve të policisë.

Incidentet ndodhën pranë Ponte della Musica.

Në anën tjetër, tifozët ultras të Lazios po mblidhen pranë Ponte Milvio për marshimin e tyre, teksa policia po tenton të shmang një përballje mes dy tifozerive.

Derbi mes Lazios dhe Romës nis nga ora 18:00 dhe luhet në stadiumin “Olimpico” në kuadër të javës së 27-të në Serie A./Lajmi.net/