Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Edhe një telefon tjetër i palosshëm nga Samsung? Thashethemet vazhdojnë të shpërndahen më shumë e më shumë

11:34 | 24 Mars 2021

Samsung nuk ka konfirmuar asgjë, por thashethemet janë duke u përhapur me shumë shpejtësi.

Samsung është raportuar të jetë duke punuar në një telefon të ri që mund të paloset, ka raportuar 9th5Google.

Informacioni i parë për pajisjen e re e ka përshkruar atë si një pajisje e pazakontë që mund të paloset 2 herë dhe gjithashtu është thënë se mund të dal në treg shumë shpejtë, transmeton lajmi.net.

Mendohet se do të dali në treg rreth fundit të këtij viti. Ky telefon mund të bëhet i treti nga seria e telefonave të palosshëm të Samsung, të cilët të gjithë do të kenë përditësime këtë vit gjithashtu.

Dizajni i pajisjes së re nuk ka përfunduar akoma por mendohet se do të ketë një sipërfaqe 16:9  ose 18:9.

Pajisjet e palosshme nuk janë diçka e re. Prototipi i parë ishte nga kompania kineze Xiaomi, por kompania vendosi që të përdor dizajnin e Galaxy Fold për dizajnin përfundimtarë.

Samsung nuk ka komentuar asgjë rreth një telefoni të ri, por burimet besojnë se informatat janë shumë të sigurta. Me sa duket, mbetet të shihet rreth fundit të vitit. /Lajmi.net/