Dybala kthehet në stërvitje, i gatshëm për sfidën ndaj Chelseas

14:47 | 22 Nentor 2021

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, po stërvitet me pjesën tjetër të grupit në prag të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Chelsea.

Sulmuesi argjentinas humbi udhëtimin në Romë kundër Lazios të shtunën për shkak të një dëmtimi të lehtë në këmbë. Megjithatë, ai do të jetë i disponueshëm nesër kur bardhezinjtë të përballen me Chelsean në një ndeshje të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Argjentinasi humbi ndeshjen në Torino për shkak të një dëmtimi në kofshë. Bardhezinjtë mundën 1-0 blutë në shtator falë golit të Federico Chiesa.

Dybala është golashënuesi më i mirë i Juventusit këtë sezon, me gjashtë gola në 11 paraqitje në të gjitha garat.

Megjithatë, Massimiliano Allegri do të ketë mungesë opsionesh në prapavijë pasi Mattia De Sciglio, Danilo dhe Giorgio Chiellini janë të lënduar dhe nuk po stërviten me pjesën tjetër të skuadrës këtë mëngjes.

E njëjta gjë është e vërtetë për Federico Bernardeschi, Aaron Ramsey dhe Dejan Kulusevski, por arsyeja e mungesës së suedezit në Continassa këtë mëngjes është ende e paqartë.

Danilo kishte pësuar një dëmtim ngjitës kundër Lazios të shtunën dhe iu nënshtrua ekzaminimeve mjekësore këtë mëngjes.

Ai do të humbasë ndeshjen me Chelsean dhe mund të mungojë deri në tetë javë, ka konfirmuar faqja zyrtare e klubit bardhezi. /Lajmi.net/