Dybala jep indikacione se së shpejti do të rinovojë kontratën me Juventusin

11:30 | 22 Nentor 2021

Argjentinasi ka dhënë indikacionet më të qarta ende se ai do të angazhohet për kushte të reja në Allianz Stadium.

Paulo Dybala ka lënë të kuptohet se zgjatja e kontratës së tij të propozuar me Juventusin tani është e pashmangshme.

Dybala iu bashkua Juves nga Palermo në 2015 dhe u vendos në mesin e sulmuesve më të mirë si në Serie A ashtu edhe në Ligën e Kampionëve.

28-vjeçari mbetet një anëtar kyç i skuadrës së tyre, por spekulimet për të ardhmen e tij afatgjatë janë ndezur ndërsa ai shkon drejt gjashtë muajve të fundit të kontratës së tij.

Dybala ka qenë i mbyllur në bisedime me ‘Bianconerët’ për një rinovim për më shumë se një vit dhe ka qenë i lidhur me një numër klubesh të tjera kryesore.

Një largim i mundshëm nga Italia është diskutuar për argjentinasin, por ‘Goal’ raportoi në shtator se Juve kishte bërë një përparim.

Dybalas i janë ofruar kushte të reja deri në vitin 2027 dhe një rritje page në 8 milionë euro në vit, me drejtorin sportiv Pavel Nedved që deklaroi: “Ne po llogarisim te lojtari dhe do të përpiqemi të nënshkruajmë kontratën sa më shpejt të jetë e mundur”.

Dybala hodhi poshtë indikacionet më të qarta se zgjatja e tij në Juve do të nënshkruhet së shpejti gjatë një interviste me yllin gjerman të tenisit Alexander Zverev, i cili fitoi finalet e turneut ATP në Torino gjatë fundjavës.

Zverev e pyeti Dybalan nëse do ta gjente akoma në qytetin italian pas pesë vitesh, për të cilën ai u përgjigj: “Ndoshta, shpresoj. Nëse vini në Torino në pesë vitet e ardhshme, do të më gjeni mua”.

Dybala u largua nga fitoren e fundit të Juves në Serie A ndaj Lazios për shkak të lëndimit, duke shkaktuar frikë se ai mund të humbasë ndeshjen e radhës të skuadrës në fazën grupore të Ligës së Kampionëve kundër Chelseas.

Megjithatë, argjentinasi ka konfirmuar se do të rikthehet në stërvitje përpara ndeshjes së së martës, duke thënë për Sky Italia: “Jam mirë, do të stërvitem me ekipin nesër”. /Lajmi.net/