Dodik: Kosova u prit me duartrokitje në Sarajevë, fishkëllima për Serbinë – Lajmi.net
Dodik: Kosova u prit me duartrokitje në Sarajevë, fishkëllima për Serbinë
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 9:50, 12 February 2019
Milorad Dodik ka njoftuar për pritjen e ngrohtë të Kosovës në hapjen e Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) në Sarajevë.

Milorad Dodik, kryesues i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës ka thënë se kishte obligim të drejtohet në hapjen e Festivalit Olimpik Evropian Dimëror për të Rinj (EYOF) në Sarajevë.

Ai ka bërë të ditur se delegacioni i Kosovës u prit në mënyrë të ngrohtë, për dallim nga përfaqësuesit serbë.

“Kishte shumë duartrokitje por edhe shumë fishkëllima. Unë kam vërejtur se duartrokitjet ishin për Kosovën kurse fishkëllimat iu drejtuan Serbisë”, deklaroi Dodik për “RTRS”, transmeton lajmi.net.

Në Sarajevë pas tri dekadash e gjysmë erdhi flakadani olimpik, por edhe këtu u dëgjuan “fishkëllima skandaloze”. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO