Dita e Ligës së Evropës, na presin super ndeshje

Futbolli elitar evropian vazhdon të na dhurojë emocione të jashtëzakonshme.

Sport

29/10/2020 08:48

Pas ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, radha tani është për Ligën e Evropës.

Plot 24 ndeshje do të luhen të enjten mbrëma në Ligën e Evropës, shkruan lajmi.net.

Dinamo Zagrebi i Lirim Kastratit luan në Rusi ndaj Cska Moscow, në ndeshjen që fillon nga ora 18:55.

Në anën tjetër, Napoli i Amir Rrahmanit luan në udhëtim te Real Sociadad, në sfidën interesante që fillon nga ora 21:00.

Sot, në orar janë edhe ndeshjet Milan – Sparta Pragë, Antwerp – Tottenham, Arsenal – Dundalk dhe Roma – Cska Sofia./Lajmi.net/